Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Joomla vs Feincms

Joomla vs Feincms 1 rokom 8 mesiacmi #1434

• StringEcho
  • StringEcho-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Dostali ste poďakovanie 22
Joomla

Klady:

- Rozsirenost: mnozstvo komponentov a pluginov ponukajucich siroku paletu funkcionality.
- Jednoduchost: Joomlu a pouzite funkcie (pluginy/komponenty) moze administrovat sirsie okruh ludi ako pri menej znamych/rozsirenych rieseniach.
- Prenositelnost: Joomlu ovlada, alebo sa dokaze v relativne kratkom case naucit ju pouzivat/administrovat vacsie mnozstvo ludi, takze aj pri vypadku administratora ho ma kto zaskocit/nahradit

Zapory:

Feincms

Klady:

Zapory:
Administrátor zakázal verejnosti prispievať.

Re: Joomla vs Feincms 1 rokom 8 mesiacmi #1437

• vencax
  • vencax-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
Tak spreadsheet je tady: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AtNAi6kB2D5RdHlsUlo1T1k2R2k3cDFKdnVRallsZ0E

Jinak jsem chtel teda prebouchat to, co je u me na webu do joomly, ale:
  • Pri kazde zmene je treba promazat cache ...
  • Kdyz chces editovat konkretni stranku a neznas presny nazev, nemuzes pouzit hledani (nevis co hledat) musis se probrouzdat celym seznamem articlu dokud nenarazis na ten clanek ... chybi strom stranek ...
  • Kdyz uz clanek najdes a pridas odkaz na podclanek pomoci klikatka, smazes cache, a kliknes na odkaz, viola, dostanes 404 ...
  • Obzvlast iritujici me pripada editovat BBCode tady na foru manualne, tzn. ne pres wisiwig editor.

Mozna uz jsem trapnej, ale porad se nemuzu zbavit dojmu, proc pouzivat neco, co je tak user unfriendly, pokud nechceme stracet cas technikaliema a venovat se tvorbe ...

peace

Re: Joomla vs Feincms 1 rokom 8 mesiacmi #1438

• vencax
  • vencax-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
Zkusil jsem udelat srovnani v tom spreadsheetu, ale podle me to je jabko versus hruska. Jakobysme chteli vybirat auto podle toho kolik ma kol a dveri bez toho abysme si do nej sedli ...

Re: Joomla vs Feincms 1 rokom 8 mesiacmi #1440

• sirius
  • sirius-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Dostali ste poďakovanie 84
vencax napísal:
Pri kazde zmene je treba promazat cache ...
ano, ak je zapnute cachovanie, treba po kazdej zmene resetnut cache.
ale je nejaky dovod na to, aby pocas tvorby webu bolo cachovanie zapnute? ved ak ti to tak velmi prekaza, tak cachovanie vypni a problem je vyrieseny. mas admina, nastav si to ako potrebujes.
vencax napísal:
Kdyz chces editovat konkretni stranku a neznas presny nazev, nemuzes pouzit hledani (nevis co hledat) musis se probrouzdat celym seznamem articlu dokud nenarazis na ten clanek ... chybi strom stranek ...
V zozname clankov [Content/Article Manager/Articles] je uplne vpravo polozka "Select Language". Nastav "Czech". Tato mala zmena sposobi, ze "cely seznam articlu" sa zmeni na aktualne 19 clankov zobrazenych na jednej stranke.
vencax napísal:
Kdyz uz clanek najdes a pridas odkaz na podclanek pomoci klikatka, smazes cache, a kliknes na odkaz, viola, dostanes 404 ...
Nie som si isty, ci som to pochopil. Znamena to, ze ked ten link vlozis cez editor, odkazuje potom na neexistujucu stranku? Skusil som do clanku vlozit link na iny clanok a ziadny problem sa neobjavil. Vies ten problem zopakovat?

Re: Joomla vs Feincms 1 rokom 8 mesiacmi #1442

• vencax
  • vencax-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
Zedituj clanek "Domů", tak aby 1. odkaz ukazoval na podstranku "o Nás". Ja to delal tak, ze jsem v ramci editace clanku Domu najel na ten link (1. dve slova) -> edit link => Browse => content => Czech category -> O nas ...

Re: Joomla vs Feincms 1 rokom 8 mesiacmi #1443

• sirius
  • sirius-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
Clanok "O Nas" naozaj neexistuje, takze 404 je ok. K polozke menu "O Nas" som priradil len "Featured Articles".
Aby to fungovalo tak ako chces, treba vytvorit clanok "O nas", priradit ho k tej polozke v menu a potom sa na neho mozes odkazovat.

Re: Joomla vs Feincms 1 rokom 8 mesiacmi #1444

• vencax
  • vencax-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
No, takle jsem to uplne nechtel, mrkni se na hnutizeitgeist.cz, tam je zakladni stranka a ta odkazuje na podstranku.
Coz o to, ono je to jedno, jak to na sebe ukazuje, dulezite je, ze stejne dostavam 404. Viz 94.74.226.3:45000/site/index.php/cz/ a odkaz v 1. odstavci.

Re: Joomla vs Feincms 1 rokom 8 mesiacmi #1445

• sirius
  • sirius-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
nastavil som ti link tak, aby odkazoval na stranku Kdo jsme.

Re: Joomla vs Feincms 1 rokom 8 mesiacmi #1446

• vencax
  • vencax-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
A jak se to tedy udela?

Re: Joomla vs Feincms 1 rokom 8 mesiacmi #1448

• sirius
  • sirius-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
pri nastavovani linku nevyberies clanok, ale polozku menu.

Re: Joomla vs Feincms 1 rokom 7 mesiacmi #1475

• sirius
  • sirius-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
vencax napísal:
Zkusil jsem udelat srovnani v tom spreadsheetu, ale podle me to je jabko versus hruska. Jakobysme chteli vybirat auto podle toho kolik ma kol a dveri bez toho abysme si do nej sedli ...
ani mne to nedava zmysel, aj ked mozno z trochu ineho dovodu. svoj web som na zaciatku vobec nezamyslal ako nejaky oficialny projekt, pretoze si nemyslim, ze konsenzualne je mozne sa dopracovat k funkcnemu webu.
rozhodol som sa, ze na diskusii o cms sa nebudem podielat a svoj webovy projekt som ukoncil.

Re: Joomla vs Feincms 1 rokom 7 mesiacmi #1493

• Fido
  • Fido-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Dostali ste poďakovanie 6
Nazdar chlapi,

tak z diskuze okolo hrušek a jablek nejsem moc moudrý, ale misky vah se mi po přečtení všech informací a pocitově převažují na stranu Joomly a rozhodujícím pro mě byla informace, že feincms zná pouze Venca.

Toť můj názor

Re: Joomla vs Feincms 1 rokom 7 mesiacmi #1494

• stejk
  • stejk-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Dostali ste poďakovanie 12
Čus,
jak už bylo řečeno, toto téma se začíná táhnout nepříjemě dlouho a tak prosím dotáhněme jej do konce. Ačkoliv se necítím kompenetní k výběru vyjadřovat, tak mi to nedá a řikám, že v tuto chvíli se také kloním na stranu Joomly. Znovu prosím, ti kteří jsou přesvědčeni, že vybraná varianta(Joomla) je, jak by řekl Andrej, suboptimální, nechť svůj postoj stále zastávají, ale debatami o výběru optimální varianty již neplýtvejme časem. Proto znovu prosím uzavřeme toto téma následující pondělí 27.8.2012 na Teamspeaku.

Re: Joomla vs Feincms 1 rokom 6 mesiacmi #1537

Ja osobne by som nepouzival ani jedno ani druhe:

Joomla zapory:
* prilis vela a hlavne nepodstatnych rieseni cez java-script co ma za nasledok nadmernemu vytazeniu zo strany klienta
* ani z hladiska efektivnosti vyuzitia HW zo stranky servery je na tom joomla zle. V porovnani s inymi redakcnymi systemami jak WordPress, moj oblubenec PHP-Fussion, PHP-Nuke, United-Nuke. Niektore sa vyvijaju niektor uz nie.

Keby ja mam odporucit redakcny system tak by som odporucal WP ktory ma aj prijatelne licencne podmienky, alebo mojho oblubenca PHP-Fusion.

Z vlastnej skusenosti kazdy jeden redakcny system ktory som chcel pouzivat som musel do hlbky prerabat aby som s nim bol spokojny. Na kolko, php fussion ma drvivu vacsinu toho co kazda stranka potrebuje a jeho zdrojak je jednoduchy a hlavne prehliadny (to sa o joomle neda povedat) tak aj vytvaranie vlastnych moduloch nie je obtiazne. Tak naco si skrabkat prstami lave lico pravou rukou okolo zadnej strany hlavy, ked riesenie su jednoduche.

Mozno ste to neposrtehli ale ked som prisiel na vase stranky tak som si myslel ze je stranka robena bud cez Joomlu alebo Typo3 CMS. Takze ako stanku po obsahovej stranke nebudem sudit to si myslim ze je na dobrej urovni. Ale bo technickej stranke ma stranka velke nedostatky. Kliknes na odkaz a tak cca 2 sekundy cakas po kedy server poda vygenerovany HTML kod. S toho vypliva ze doba spracovania stranky je prilis vysoka ( co to spravi pri obrovskej navstevnosti stranky :D ).

Re: Joomla vs Feincms 1 rokom 5 mesiacmi #1640

• Juro_
  • Juro_-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Dostali ste poďakovanie 1
No... možno by ste mohli hodnotiť aj faktory akými sú napríklad SEO, zdrojový kód, alebo bezpečnosť. Joomla je lepšia.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Čas vytvorenia stránky: 4.044 sekúnd

Sleduj nás

Facebook        Twitter        Youtube

Články        Fórum

Kontakt

email  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
email  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Nachádzaš sa tu: Domov Fórum Tímy IT tím Joomla vs Feincms